Centrum Montessori w Krotoszynie


Centrum Montessori w Krotoszynie

Nazwa placówki: Niepubliczne Przedszkole Montessori w Krotoszynie

Adres:
Oddział w Krotoszynie - ul. Kołłataja 3a, 63-700 Krotoszyn
Oddział w Kobiernie - ul. Kobierska 34, 63-714 Kobierno

Nazwa placówki: Niepubliczny Żłobek Montessori w Krotoszynie

Adres: ul. Kołłataja 3a, 63-700 Krotoszyn

Email: papierska[małpa]wp.pl, sekretariat[małpa]kollatajek.pl

Telefon: 502360866, 62 7250823

Strona www: krotoszyn-montessori.pl

Powstanie placówki, dyrekcja

Niepubliczne Przedszkole Montessori w Krotoszynie powstało w 2011 roku jako przedszkole komercyjne. Organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja Odział w Krotoszynie. Od 2014 r., wygrywając projekt na otwarcie nowego oddziału w Kobiernie, nawiązaliśmy współpracę z Polskim Instututem Montessori, uczestnicząc w kursach, wizytując pobliskie placówki montessoriańskie, biorąc udział w corocznych konferencjach. Od września 2016 wszystkie oddziały prowadzone są zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori.

Dyrektor: mgr Katarzyna Papierska

Wielkość placówki i poziomy edukacji dzieci

Placówka jest stosunkowo mała - w Krotoszynie posiada jeden oddział przedszkolny do 25 dzieci, jeden oddział w Kobiernie do 20 dzieci, jeden oddział żłobkowy do 15 dzieci.

Nasza kadra

Wszyscy nauczyciele uczący w przedszkolu posiadają certyfikat nauczyciela Montessori. Obecnie zatrudniamy sześciu nauczycieli.

W czym się specjalizujemy

W oddziale w Krotoszynie do grupy przyjmujemy dzieci z orzeczeniem do kształcenia specjalnego, w tym z autyzmem i niepełnosprawnością ruchową (na razie bez możliwości korzystania z wózka inwalidzkiego). Prowadzimy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Nasze mocne strony

Jesteśmy pierwszą placówką na terenie powiatu krotoszyńskiego pracującą metodą Montessori. Dążymy do podniesienia umiejętności pracy z dziećmi każdego pracownika. Pozyskaliśmy do tej pory fundusze unijne na otwarcie oddziału w Kobiernie, kolejne na otwarcie żłobka, na szkolenie nauczycieli. Mamy prawdziwy ogród, w którym dzieci uprawiają rośliny, zbierają owoce.

Plany na przyszłość

Planujemy postawić nowy budynek dla dwóch oddziałów w Krotoszynie, uruchomić i prowadzic oddział przedszkolny montessoriański w Rozdrażewie. Chcemy uruchomić oddział dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kontynuować swoją pracę na poziomie szkoły.