Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa English Montessori School


Nazwa placówki: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa English Montessori School

Adres: ul. J. Gallusa 10, 40-594 Katowice

Email: szkola[małpa]anglojezyczne.com

Telefon: 603 425 204

Strona www: http://montessorikatowice.com

Historia powstania placówki

Przedszkole i Szkoła Podstawowa „English Montessori School” powstały w 2014 r. z potrzeby serc. Obie założycielki miały dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i chciały, by doświadczyły edukacji rozwijającej ich wrodzony potencjał. Pragnęły, by dzieci dojrzewały w otoczeniu, które pozwoli im poznawać siebie. Metoda Montessori była i jest ich pasją. Z racji tego, że jedna z założycielek jest Brytyjką, decyzja o dwujęzyczności była także czymś naturalnym. Obecnie szkoła oferuje dwujęzyczny program edukacyjny Montessori na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej w oparciu o metodę immersji. Oprócz nauczyciela polskojęzycznego w grupach pracują opiekunowie z krajów anglojęzycznych (native speakerzy). Native speakerzy prowadzą codziennie zajęcia metodyczne wg autorskiego programu, towarzyszą dzieciom w zabawach, spacerach, podczas posiłków oraz podczas zajęć artystycznych i ruchowych.

Wielkość placówki i poziomy edukacji dzieci

Przedszkole i Szkoła Podstawowa „English Montessori School” mieszczą się w południowo-zachodniej część Katowic zwanej Brynowem. W dzielnicy Brynów znajduje się m.in. Park im. Tadeusza Kościuszki, a w nim XVI-wieczny Kościół św. Michała Archanioła, place zabaw i mini zoo. Do budynku przynależą dwa ogrodzone tereny zielone. Nasze przedszkole i szkoła są znakomicie skomunikowane z innymi dzielnicami Katowic i miastami ościennymi. Placówka składa się z dwóch oddziałów szkolnych (klasa 1-3 oraz klasa 4) i dwóch przedszkolnych, do których łącznie uczęszcza około 80 dzieci.

Nasza kadra

Jesteśmy energicznym zespołem edukatorów z pasją, którzy pragną, aby nauka dla dzieci była przyjemnością. Grupą kieruje nauczyciel prowadzący, a pomaga mu w tym neative speaker. Wszyscy opiekunowie posiadają kwalifikacje w zakresie metodyki Montessori lub nauczania języka angielskiego, zdobyte w wiodących ośrodkach w Polsce i zagranicą. Wszyscy nasi nauczyciele potrafią komunikować się w języku angielskim. W tej chwili z przedszkolem i szkołą na stałe współpracuje około 40 osób.

W czym się specjalizujemy

Dwujęzyczność stosowana w naszej placówce sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się języka angielskiego, lecz zanurzone w nim, doświadczają go w prawdziwych sytuacjach życiowych, co daje znakomite efekty w poznawaniu języka obcego.

Nasze mocne strony

  • Stworzyliśmy atmosferę szacunku, bezpieczeństwa
  • Pielęgnujemy zainteresowania dzieci
  • Tworzymy społeczność i dbamy o relacje
  • Zadajemy sobie trud odnalezienia naturalnego potencjału dziecka
  • Uważamy, że Rodzice, Dziecko i przedszkole/szkoła to ogniwa nierozerwalne
  • Szanujemy wybory dziecka
  • Zapewniamy codziennie wielogodzinny kontakt z anglojęzycznym native speaker
  • Zabawy na świeżym powietrzu i zdrowe jedzenie są dla nas bardzo ważne
  • Dzieci czują się u nas bezpiecznie jak w domu

Plany na przyszłość

W przyszłości planujemy rozwijać się, otwierając kolejne grupy szkolne, a także czynić coraz doskonalszym nasz program Montessori.