Dyrektorzy


Zakładasz nową placówkę? Chętnie pomożemy!

Twoim marzeniem jest założenie własnej placówki w duchu pedagogiki Montessori? A może jesteś właśnie w trakcie zakładania takiej placówki? Masz pytania lub wątpliwości? Zastanawiasz się, jakie wymagania powinna spełnić twoja placówka, by była prawdziwie montessoriańska?

Chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na każde Twoje pytanie. Prosimy o kontakt na mail: biuro[małpa]radamontessori.pl

Dlaczego moja placówka potrzebuje akredytacji?

Akredytacja to kierunkowskaz. Daje rodzicom pewność, że wybrane przez nich miejsce nauki ich dzieci zapewnia im przeszkolonych, doświadczonych i stale kształcących się nauczycieli; zapewnia im materiały, dzięki którym nauka jest możliwa. Akredytacja daje pewność, że ich dzieci otrzymają prawdziwą edukację Montessori.

Akredytacja I stopnia

Podczas VIII Międzynarodowej Konferencji Montessori została ogłoszona akredytacja placówek przedszkolnych. Poniżej można zapoznać się z wymaganiami i procedurą akredytacji. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu: biuro[małpa]radamontessori.pl.

Członkostwo instytucjonalne

Polska Rada Montessori jest organizacją zrzeszającą nauczycieli pracujących w placówkach montessoriańskich wszystkich poziomów, dyrektorów, rodziców i przyjaciół Montessori.

Do Polskiej Rady Montessori może wstąpić każdy, zarówno jako członek indywidualny (osoba prawna lub fizyczna), jak i zbiorowy (np. placówka, związek, stowarzyszenie). Członek Rady powinien poprzez swoją działalność promować filozofię i pedagogikę Montessori na terenie kraju.

Zapraszamy do zapisania się do Polskiej Rady Montessori! Każdy członek Rady otrzyma:

  • certyfikat,
  • kartę członkowską
  • zniżki w opłacie za uczestnictwo w corocznej Konferencji Montessori,
  • zniżki na zakup materiałów edukacyjnych w Educarium.

Grupa robocza zawiązana podczas VII Konferencji Montessori wkrótce opracuje oferty dla członków instytucjonalnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy wypełnienia formularza: http://www.radamontessori.pl/czlonkostwo-instytucjonalne1 lub do wysyłania zgłoszeń na adres: biuro[małpa]radamontessori.pl.