Konferencje

Celem Polskiej Rady Montessori jest integracja środowiska entuzjastów pedagogiki Montessori oraz promocja jej filozofii. Doskonałym miejscem realizacji tych celów są Konferencje Montessori skupiające wszystkich zainteresowanych tą metodą oraz najlepszych wykładowców z całego świata.

Dyrektorzy Montessori

W roku 2022 zapraszamy na XI Międzynarodową Konferencje Montessori „Montessori aktualne teraz bardziej niż kiedykolwiek”.

Dr Maria Montessori już w 1948 pisała „Umocniliśmy się w przekonaniu o tym, że ludzkość może mieć nadzieję na rozwiązanie swoich problemów, wśród których najbardziej ważne są pokój i jedność (Odkrycie dziecka, s. 9). Dziś wiemy jak bardzo to istotne. W świecie kiedy wolność, szacunek i bezpieczeństwo stało się zasobem deficytowym, wiemy, że tylko drogą współpracy i edukacji możemy wypracowywać środowisko pokoju, a bez niego trudno mówić o jakimkolwiek rozwoju. Przed naszą społecznością zostały postawione jeszcze wyraźniejsze zadania dotyczące budowania wspólnoty. Bądźcie z nami 28-29.05 w Warszawie. Prelegenci z kraju i z zagranicy zaprezentują wartościowe warsztaty m.in z zakresu administrowania placówkami w czasie wyzwań ekonomicznych i społecznych, Wielkich Lekcji, wprowadzania holistycznych projektów międzyprzedmiotowych czy odpowiedzialnego stawiania granic tam gdzie służą one rozwojowi. A to tylko część bogatego programu jaki przygotowaliśmy z oddzielnymi blokami poświęconymi edukacji żłobkowej, przedszkolnej oraz szkolnej. Przewidzieliśmy dla Was także czas integracji i wymiany doświadczeń podczas wieczornych stolików panelowych. Nasi wystawcy jak co roku przygotują dla Was specjalne oferty, które w dobie rosnących cen będą jeszcze atrakcyjniejsze. Chcemy, aby ten majowy weekend był prawdziwym świętem edukacji Montessori. Bądźcie z nami.

Stowarzyszenie Polska Rada Montessori
ul. Cybernetyki 13
02-677 Warszawa

+48 667 879 300
biuro@radamontessori.pl

KRS: 0000682719
NIP: 7010704350

Konto bankowe w Santander Bank:
83 1090 1883 0000 0001 3488 9312