Międzynarodowa Akademia Montessori: Żłobek, Przedszkole i Szkoła Podstawowa Dwujęzyczna


Nazwa placówki: Międzynarodowa Akademia Montessori: Żłobek, Przedszkole i Szkoła Podstawowa Dwujęzyczna

Adres: ul. Wrocławska 25, 55-080 Wrocław-Mokronos Górny

Email: office[małpa]ima.org.pl

Telefon: 570 340 350

Strona www: ima.org.pl

Powstanie placówki

Międzynarodowa Akademia Montessori powstała we wrześniu 2017 roku. Filozofia naszej placówki została zainspirowana ideą edukacji i wychowania człowieka, zgodną z założeniami dr Marii Montessori. Naszym celem jest wychowanie samodzielnego, wierzącego we własne siły i przekonanego o własnej wartości dziecka.

Nasza Akademia to miejsce, w którym dzieci uczą się za pośrednictwem zmysłów, bezpośredniego działania i doświadczenia, zgodnie z własnym tempem rozwoju, zainteresowaniami, możliwościami i ograniczeniami. Aby zapewnić dzieciom optymalne warunki do działania i doświadczania, wszystkie sale w Akademii wyposażone są w oryginalne materiały, zwane materiałem rozwojowym Marii Montessori.

Misją Międzynarodowej Akademii Montessori jest takie wspieranie rozwoju dziecka, aby poprzez osiąganie pełni szczęścia stawało się ono budowniczym samego siebie.

Fundatorem i dyrektorem administracyjnym Akademii jest Ewelina Donatti, a dyrektorem pedagogicznym Joanna Berezowska.

Wielkość placówki i poziomy edukacji dzieci

Akademia składa się z jednej grupy toddlers oraz trzech grup przedszkolnych. We wrześniu 2018 roku powstanie pierwsza na Dolnym Śląsku Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa. Nasza Akademia mieści się w pięknym, odrestaurowanym i nowoczesnym budynku znajdującym się w Mokronosie Górnym, na obrzeżach Wrocławia. Do budynku o powierzchni 1200mkw przynależy duży ogród z placem zabaw i dedykowanym parkingiem dla rodziców.

Nasza kadra

Nauczyciele i opiekunowie pracujący w Akademii to osoby pełne pasji i wiary w pedagogikę M. Montessori. Swoim zapałem zarażają wszystkich wokół siebie. Wierzymy, że dobre stosunki między kadrą to podstawa, dlatego też dbamy o budowanie prawidłowych relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaufaniu. Nasza kadra uczestniczy w szkoleniach certyfikacyjnych Polskiego Instytutu Montessori.

W czym się specjalizujemy

Dwujęzyczność, która jest realizowana we wszystkich klasach szkolnych. Dzieci przez cały czas pobytu w Akademii mają kontakt z żywym językiem. Nauczyciel prowadzący bądź asystent posługuje się wyłącznie językiem angielskim w rozmowach z dziećmi. Indywidualne prezentacje oraz spotkania w kręgu prowadzone są w dwóch językach. Jest to najlepsza, naszym zdaniem, praktyka nauki języka angielskiego w szkole. 

Międzynarodowa Akademia Montessori współpracuje z Fundacją Spectra i objęła swoją opieką i wparciem dzieci ze spectrum autyzmu. Jedna z naszych grup przedszkolnych jest grupą integracyjną, również klasa szkoły podstawowej będzie grupą integracyjną.

Co nas wyróżnia

  • Program: nasza Akademia oferuje wyjątkową kombinację programu Montessori oraz polskiej i elementów brytyjskiej podstawy programowej
  • Zdrowe posiłki
  • 1200 mkw powierzchni edukacyjnej
  • Pracownia komputerowa
  • Duże, 80-metrowe sale
  • Biblioteka dwujęzyczna
  • Sala gimnastyczna
  • Parking dla rodziców

Plany na przyszłość

Intensywny rozwój - w nadchodzącym roku Międzynarodowa Akademia Montessori otwiera pierwszą Niepubliczną Szkołę Dwujęzyczną na Dolnym Śląsku dla dzieci w wieku 6-9 lat.