Nauka na odległość


Część organizacji oferuje kursy w mieszanym trybie nauki – część zajęć odbywa się regularnie, a część zdalnie. Jeżeli student nie może dojechać na miejsce zajęć, jest możliwość odbycia kursów on-line.

Jeżeli rozważasz program nauczania na odległość (np. on-line), musisz wiedzieć, że nie we wszystkich placówkach będzie on akceptowany. Najlepiej, jeżeli dowiesz się w wybranych miejscach pracy, czy wybrany przez Ciebie kurs wpisuje się w ich standardy.

Na oficjalnej stronie internetowej MACTE (www.macte.org) można znaleźć informacje na temat organizacji, które oferują akredytowane kursy dla nauczycieli Montessori.

Jeżeli szukasz odpowiedniego programu edukacyjnego, możesz spróbować skontaktować się z placówkami montessoriańskimi z twojego otoczenia. Dzięki temu uzyskasz informacje o szkoleniach oferowanych w twoim regionie i wymaganiach stawianych przed kandydatami na stanowisko nauczyciela. To szczególnie dobry pomysł, jeżeli z którąś z tych placówek chciałbyś w przyszłości rozpocząć współpracę.